۰۱ فروردین

مراقبت های بعد از جراحی بینی

مراقبت های بعد از جراحی بینی

برای گرفتن نتیجه بهتر از جراحی بینی رعایت اقدامات قبل از جراحی بینی و مراقبت های بعد از جراحی بینی بسیار مهم است.

اگر مراقبت های بعد از جراحی بینی به خوبی رعایت شود ، دوره بهبود راحت تری خواهید داشت و از عوارض احتمالی بعد از جراحی بینی در امان خواهید بود.

مراقبت های بعد از عمل بینی

  • تا دوهفته از استعمال دخانیات و سیگار خودداری کنید ، از مصرف مشروبات الکلی نیز پرهیز کنید.
  • کبودی و ورم بعد از عمل بینی در اطراف بینی طبیعی است و بعد از گذشت چند روز از بین میرود.
  • برای بهبود سریع تر ورم و کبودی ها می توانید از کمپرس یخ استفاده کنید.
  • به مدت یک هفته در هنگام خواب یا استراحت سر را بالاتر از سطح بدن نگه دارید ، برای این منظور می توانید از دو بالش در زیر سر استفاده کنید.

مراقبت های بعد از جراحی بینی

 

 

 

 

 

 

 

مراقبت های بعد از عمل بینی

  • در یک هفته اول مهم است که اسپیلیت بینی خیس نشود ، بنابراین در هنگام استحمام باید نهایت دقت را به کار ببرید ، برای تمیز کردن صورت نیز می توانید ازدستمال های خیس و مرطوب استفاده کنید.
  • تميز كردن بيني بعد از عمل یکی دیگر از نکاتی است که بیمار باید به آن توجه داشته باشد ، امکان ترشح خونابه ای از بینی در چند روز اول طبیعی است و استفاده از گاز استریل در زیر بینی نیز به همین دلیل است و هر ۶ ساعت می توانید خودتان گاز استریل زیر بینی را عوض نمایید.
  • تغذیه بعد از عمل بینی از نکاتی است که به آن تاکید دارند ، به دلیل اینکه در حین عمل بینی بیمار ناشتا بوده است ، بهتر است به صورت تدریجی شروع به خوردن غذا کند و از مایعات شروع کند ، سپس بعد از ۴ ساعت از عمل بینی غذاهای نرم را میل نماید.
  • لازم است به مدت دو هفته از مصرف غذاها یا مواد خوراکی که نیاز به جویدن زیاد دارد یا سفت هستند ، پرهیز کنید.

برای مشاهده بینی های جراحی شده توسط دکتر حسن کرداری ، جراح پلاستیک بینی و صورت ، به گالری تصاویر در سایت ایشان و صفحه رسمی اینستاگرام دکتر کرداری مراجعه فرمایید.

 

 دکترحسن کرداری

جراح پلاستیک بینی وصورت

متخصص و جراح گوش ، حلق و بینی

درباره نویسنده

جراح بینی
دکتر حسن کرداری جراح پلاستیک بینی و صورت متخصص و جراح گوش ، حلق و بینی با انجام جراحی زیبایی و ترمیمی بینی جراحی زیبایی گوش و جراحی چانه جراحی زیبایی پلک و جراحی آندوسکوپیک مجرای اشکی

پاسخ

 
Visit Us On TwitterVisit Us On Google PlusVisit Us On Instagram